Son Dakika Haberler

2022 Yılının Kadın Girişimcileri Ödül Töreni 8 Eylül’de

2022 Yılının Kadın Girişimcileri Ödül Töreni 8 Eylül’de
Okunma : 122 views Yorum Yap

İş Kadınları Derneği’nin Telsim’in ana sponsorluğunda gerçekleştireceği 2022 Yılının Kadın Girişimcileri Ödül Töreni, 8 Eylül Perşembe günü saat 19:00’da Concorde Tower Lefkoşa evsahipliğinde gerçekleştirilecek.

Dernekten yapılan açıklamaya göre, bu yıl 11.si düzenlenecek olan “Yılın Kadın Girişimcileri Ödül Töreni” için KKTC’deki başarılı kadın girişimciler, jüri tarafından belirlenen kriterlere göre değerlendirildi ve beş farklı kategoride beş girişimci kadın ödüle layık görüldü.

Yılın Kadın Girişimcisi, Yılın Sanayiye Destek Veren Kadın Girişimcisi, Yılın İlham Veren Kadın Girişimcisi, İş Kadınları Derneği Onur Ödülü ve Telsim Özel Ödülü’nü almaya hak kazanan kadınların isimleri düzenlenecek törende açıklanacak.

Açıklamaya göre, Yılın Kadın Girişimcileri 10 kişilik bağımsız jüri tarafından seçildi. Jüri; 9 farklı sektör, ekonomik örgütten birer temsilci ve bağımsız bir ekonomistten oluşuyor. Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar, İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu üyesi Fatma Özok, Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Turgay Deniz, Kıbrıs Türk Sanayi Odası Başkanı Ali Kamacıoğlu, Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası Başkanı Mehmet Ali Ardıç, Genç İşadamları Derneği Başkanı Muhit İnce, JCI Kuzey Kıbrıs Başkanı Faize Sertel, 2020 Yılı Kadın Girişimcileri Yağmur ve Yaprak Özyalçın, bağımsız danışman Mutlu Soykurt ve bağımsız ekonomist Fatma Coşar Kınış jüride yer aldı.