Son Dakika Haberler

CTP, yasanın iptali için Anayasa Mahkemesi’ne dava dosyaladı

CTP, yasanın iptali için Anayasa Mahkemesi’ne dava dosyaladı
Okunma : 109 views Yorum Yap

Cumhuriyetçi Türk Partisi, Belediyelerin Birleştirilmesine İlişkin Yasa ile ilgili Anayasa Mahkemesi’ne dava dosyaladı.

Davanın dosyalanmasının ardından açıklama yapan CTP Genel Sekreteri Asım Akansoy, “Yanlış yapanın yanına kalmayacağı bir düzen için elimizden gelen mücadeleyi sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Akansoy, yasanın yapım sürecinde Meclis’te büyük mücadeleler verdiklerini vurgulayarak, bu süreçte Anayasa’ya aykırı unsurlar olduğunu dile getirdiklerini anımsattı.

Ulusal Birlik Partisi’nin ‘ben yaparım olur’ tavrıyla hareket ettiğini savunan Akansoy, söz konusu yasanın kamu yararı açısından sıkıntılar içerdiğini tespit ettiklerinini vurguladı.
Akansoy, “Kararlılıkla gerek Meclis’te verdiğimiz mücadeleyle ve yapıcı tavırla, gerekse sokakta verdiğimiz güçlü mücadeleyle ve elbette hukuk yoluna başvurarak mücadelemizi sürdüreceğiz” diye konuştu.

Akansoy, yanlış yapanın yanlışını düzeltmek ve doğru noktaya çekmenin, ana muhalefet partisi olarak sorumlulukları olduğuna dikkat çekerek, bundan sonra yeni bir sürecin başladığına vurgu yaptı ve “Mahkemenin vereceği karar sonucunda seçimlere 18’le mi yoksa 28’le mi gidileceği kararlaştırılacaktır” dedi.