Son Dakika Haberler

Erdoğan: Türkiye Cumhuriyeti’ni çizdiğiniz hedefler istikametinde güçlendiriyoruz

Erdoğan: Türkiye Cumhuriyeti’ni çizdiğiniz hedefler istikametinde güçlendiriyoruz
Okunma : 125 views Yorum Yap

100. yılı kutlanan 30 Ağustos Zafer Bayramı için ilk tören Anıtkabir’de düzenlendi.

Türkiye Cumhurbaşkanı REcep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki devlet erkânı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna çıktı.
Anıtkabir’deki tören, devlet erkanının Aslanlı Yol’da yürüyüşüyle başladı.

Erdoğan, Atatürk’ün mozolesine ay yıldız motifli çelengi bıraktı. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu…

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve protokolde yer alan devlet erkanı, daha sonra Misak-ı Milli Kulesi’ne geçti. Erdoğan, burada Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.

Erdoğan, şu satırları kaleme aldı:
“Şanlı tarihimizin en önemli dönüm noktalarından büyük zaferin 100. seneyi devriyesinde zatıalinizi, silah arkadaşlarınızı rahmetle yad ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’ni bizlere çizdiğiniz hedefler çerçevesinde ilerletmeye devam ediyoruz. Küresel salgın krizini alnının akıyla atlatan ülkemiz, barış ve istikrarın yeniden tesisi için tüm dünyanın dikkatini toplayan diplomatik hamlelere imza atmaktadır. Mazlumlara da umut olan Türkiye’nin inşasını eli kanlı terör örgütlerinin saldırıları engelleyemeyecektir. Ruhun şad olsun.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir’deki törenin ardından Devlet Mezarlığı’nı da ziyaret etti, ardından Beştepe’ye geçerek tebrikleri kabul etti.

Türkiye’nin 81 ilinde de Zafer Bayramı dolayısıyla törenler düzenlendi. Kapadokya’da ise, sıcak hava balonları, gökyüzüne sepetlerine asılan Türk bayrakları ile havalandı.

Gökyüzünde adeta görsel şölen oluştu.