Son Dakika Haberler

Erhürman: Kapsamlı çözüm müzakerelerinde ortaya konulan şartlar nedeniyle hiçbir zemin olmayacağını bu toplantıda belirttik

Erhürman: Kapsamlı çözüm müzakerelerinde ortaya konulan şartlar nedeniyle hiçbir zemin olmayacağını bu toplantıda belirttik
Okunma : 107 views Yorum Yap

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın milletvekillerini bilgilendirdiğini, CTP olarak kendilerinin de görüşlerini paylaştığını ifade etti.

“Kapsamlı çözüm müzakerelerinde ortaya konulan şartlar nedeniyle hiçbir zemin olmayacağını bu toplantıda da belirttik” diyen Erhürman, Meclis Başkanı Zorlu Töre’nin aksine toplantının çok da verimli geçmediğini söyledi.

Erhürman, “Malesef çok verimli bir toplantı olduğunu söylemek mümkün değil, bildik şeyler konuşuldu. Daha önce Meclis’te Kıbrıs konusuyla ilgili toplantılarda da benzeri konuşmalar yapılıyordu. CTP olarak biz de görüşlerimizi paylaştık. Ortaya konulan şartlar nedeniyle hiçbir şekilde çözüm zemini oluşmadı. Doğrudan Ticaret Tüzüğü,enterconnnette elektrik konusunda gelin bizim önerilerimizi koyalım ,yeni kapıların açılmasını,karma evliliklerden doğan çocukalrın hakları konsunda,sporda yaşanılan sorunları masaya koyalım ama biz müzakereden kaçan taraf olmayalım.Bu görüşlerimiz bir kere daha aktardık” ifadelerini kullandı.

New York’a gidiliyor olmasının Kıbrıs Türkü’nün önünün açılacağı yönünde olumlu bir beklenti yaratmadığını da ifade eden Erhürman,“ içinde bulunulan konjektürde Kırbıslı Türkler Güney’de nasıl iş bulabilirz durumuna getirildi, turizim ve elektrik konusunda da yüzümüzü Güney’e döndük” dedi.
BRT