Son Dakika Haberler

Maliye Bakanı Şan, kamuda örgütlü sendikalarla üçüncü kez biraraya geldi

Maliye Bakanı Şan, kamuda örgütlü sendikalarla üçüncü kez biraraya geldi
Okunma : 129 views Yorum Yap

Maliye Bakanı Alişan Şan, kamuda örgütlü sendikalarla biraraya geldi.

Maliye Bakanlığı Basın Bürosundan yapılan açıklamaya göre kamuda örgütlü sendikalarla üçüncü toplantısını gerçekleştiren Bakan Şan, Yıllık Matrah ve Vergi Oranları ile Kamu Çalışanlarının Aylık Maaş- Ücret ve Diğer Ödeneklerinin Düzenlenmesi Yasası’ kapsamında, 2011 sonrası kamuya girenlerin enflasyon nedeni ile fazla vergi kesintilerinden doğan mağduriyetlerini giderme konusunda sendikalara bilgi verdi.

Şan, Yıllık Matrah ve Vergi Oranları ile ilgili çalışma yaptıklarını ancak oranlarla yılın başında değişiklik yapabileceklerini belirterek; “Ocak ayında yapılacak çalışma Yıllık Matrah ve Vergi Oranları ile ilgili olacak ve böylelikle alt dilimlerde de daha fazla bir rahatlama olacak. Bunun da sözünü veriyorum” dedi..

Maliye Bakanı Alişan Şan, 2011 sonrası kamuya girenlerin maaşlarına imkânlar dâhilinde küçükte olsa dokunuşlar yaptıklarını belirterek bunun Eylül ayı maaşlarına yansıtılacağını söyledi.

Şan, Buna göre mali yapı da değerlendirilerek brütte;

Orta Okul Öğrenimli Hizmet Sınıflarında görev ifa eden için 300 TL,

Orta Öğrenimli Hizmet Sınıflarında görev ifa eden için 200 TL ve

Yüksek Öğrenimli Hizmet Sınıflarında görev ifa eden için 100 TL artış yaptıklarını kaydetti.

Bakan Şan; “Gönlüm arzu ederdi ki, daha yüksek rakamlar olsun. Ancak şu çok nettir. Bir ek bütçe ile karşı karşıya kaldık. Hayat Pahalılığı beklediğimizin de üzerinde geldi. Kendi kalemlerimizde de bir takım sorun, sıkıntılar var. Tüm bunları göz önünde bulundurarak bir değerlendirme yaptığımızda sonuç böyle çıktı. Ancak elimizdeki imkânlar nisbetinde yapabileceğimizi ortaya koymaya çalıştık” dedi.