Son Dakika Haberler

Oğuz: Ülkemiz için çalışmaya devam ediyoruz

Oğuz: Ülkemiz için çalışmaya devam ediyoruz
Okunma : 71 views Yorum Yap

Değirmenlik Çataldere Sulama Göleti’nde ıslah çalışmalarına başlandı.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, Türkiye Cumhuriyeti’nden talep ettikleri yardım çerçevesinde bu sabah iki ekskavatör ülkeye geldiğini ve çalışmalara başladığını açıkladı.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, kısa bir süre önce duyurusunu  yapmış oldukları Değirmenlik Çataldere Sulama Göleti’ndeki ıslah çalışmalarının başladığını açıkladı.

Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Bakan Oğuz, “Bugün bizim için ülkemiz için önemli bir gün.Suyun öneminin hergün arttığı günümüzde ülkemizdeki yağmur sularının tutulması depolanması korunması amacıyla yapılmış olan göletlerimize sahip çıkmak ve onları korumak zorundayız” ifadelerini kullandı.

Oğuz açıklamasında şunları kaydetti:

“Daha önce temizlediğimiz ve karşılığını aldığımız bu çalışmalara şartlar elverdiği ölçüde devam ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nden talep ettiğimiz yardım çerçevesinde bu sabah iki ekskavatör ülkemize geldi ve çalışmalara başladı. Her zaman yanımızda olan Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a ve Tarım ve Orman Bakanı Profesör Doktor Vahit Kirişçi’ye teşekkürü bir borç biliriz.”