Son Dakika Haberler

UBP Genel Merkezi’nden, Tatar’a yönelik hakaret içerikli paylaşım yapan hesaplarla ilgili açıklama

UBP Genel Merkezi’nden, Tatar’a yönelik hakaret içerikli paylaşım yapan hesaplarla ilgili açıklama
Okunma : 97 views Yorum Yap

Ulusal Birlik Partisi Genel Merkezi, “Ulusal Birlik, Ulusal Birlik II” isimli sahte sosyal medya hesaplarından Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a yönelik rencide edici ve hakaret içerikli yayınlar yapıldığını açıkladı.

UBP Genel Merkezi’nden yapılan açıklamada, “Bir süreden beri “Ulusal Birlik, Ulusal Birlik II” adlı instagram ve/veya sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanımız Sayın Ersin Tatar’a yönelik, şahsını ve Cumhurbaşkanlığı makamını rencide edici ve hakaret içerikli yayınlar yapılmaktadır. Adı verilen işbu instagram ve/veya sosyal medya hesabından 5 Eylül 2022 tarihi itibariyle aynı içerikli yayınlara devam edildiğini üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız.

Bilinmelidir ki, kamuoyunda anılan instagram ve/veya sosyal medya hesabının kullandığı isim itibariyle partimize ait değildir ve bu tür paylaşımları kesinlikle kabul etmemekteyiz. Bu tür yayınların sanki UBP’nin resmi sosyal medya hesabından yapıldığı, Cumhurbaşkanımız Sayın Ersin Tatar’a yönelik hakaret içerikli yayınların Ulusal Birlik Partisi tarafından yapıldığı yönünde algı oluşturulmaya çalışılmaktadır. Bu konuda, yanlış anlaşılmanın önüne geçilmesi ve kamuoyunun doğru aydınlatılması amacıyla işbu instagram ve/veya sosyal medya hesabının ve konu yayınların Ulusal Birlik Partisine ait olmadığını bir kez daha vurgular, parti olarak adımızı bu şekilde kullanan her türlü sosyal medya hesaplarına karşı yasal takibe başlayacağımızı kamuoyuna duyururuz” ifadeleri kullanıldı.